Tady je další rozhovor z časopisu Cinema, tentokrát s Danem! =) V pokračování článku najdete i scan jedné stránky....
Projevilo se nějak výrazně to, že jste poprvé v celé sérii měli britského režiséra?
Samozřejmě. Největší rozdíl oproti Chrisi Columbusovi, který je Američan a Alfonsu Cuarónovi, který je z Mexika, je určitě v tom, že Mike Newell má v krvi svět britských internátních škol, protože sám do jedné chodil.
Producent David Heyman řekl, že má pocit, že Mike Newell vnesl do filmu víc filmu než předchozí režiséři. Měl jsi při natáčení častěji pocit, že točíš něco legračního?
Svým způsobem to tady bylo zapotřebí, protože některé části příběhu jsou fakt, fakt strašidelné. Museli jsme to vyvážit humorem, dát tam nějaký kontrast. Mně nikdy ani vzdáleně nepřipadalo, že to, co právě dělám, je legrační, ale když jsem pak některé z těch scén viděl, sám jsem se chechtal. V jedné se s Rupertem (Grintem, alias Ronem – pozn. r.) bavíme o tom, jak sehnat holky, které by s námi šly na ples. Je to během vyučování, kdy máme být zticha, takže se za námi najednou objeví Snape a bací nás přes hlavy knížkami. Je to neskutečně jednoduchá a přitom zábavná scéna. Mike ji přirovnal k Velkému útěku. My kopeme tunely a Alan Rickman je nácek, který se nás snaží chytit.
Míváš pocit, že je každý další film větší výzva? Že ho nemůžeš prostě odehrát, ale že musíš být lepší než minule?
Rozhodně! Nesmím zpohodlnět a být sám se sebou spokojený, To by vedlo k tomu, že si všichni čím dál tím víc uvědomujeme, jak masivní tyhle filmy jsou, a víc vnímáme svoji zodpovědnost. Ale pro mě osobně to má i lepší stránku. Totiž, že se po těch letech na place cítím mnohem sebevědoměji. Už Harryho prostě znám.
Zdroj: ph.net
Komentáře vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit. Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte. |